do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Instalacje fotowoltaiczne
Nasłonecznienie w Polsce

  Średnie roczne nasłonecznienie w Polsce wynosi około 1000 kWh/m2.

 

      Rozkład promieniowania słonecznego jest nierównomierny w cyklu rocznym. 

więcej
 
Link do działającej instalacji fotowoltaicznej w Brodnicy

    Link który umożliwia sprawdzenie działania instalacji fotowoltaicznej, która została uruchomiona przez firmę Janpol w miejscowości Brodnica.     Podgląd następuje w czasie rzeczywistym. Ukazuje produkcję prądu, zysk zanotowany przez właściciela jak również wynik ochrony środowiska.

Proszę kliknąć na obrazek lub "więcej".

więcej
 
PANELE FOTOWOLTAICZNE

   Fotowoltaika (PV) polega na bezpośrednim przetwarzaniu promieniowania słonecznego w energię elektryczną, w ogniwie zbudowanym w oparciu o krzem. Pojedyncze ogniwo produkuje maksymalnie do 2 W energii elektrycznej.

więcej
 
Moduł Monokrystaliczny

   Ogniwa monokrystaliczne jak sama nazwa wskazuje zbudowane są z monolitycznego kryształu krzemu, o kształcie walca i średnicy ok. 30cm, pociętego na płytki o grubości 2-3mm. Kryształ ten uprzednio hoduje się pod ścisłą kontrolą,

więcej
 
Moduł Polikrystaliczny

   Sprawność fotoogniwa polikrystalicznego zależy między innymi od jego grubości, cięcia sztabu krzemu krystalicznego, im cieńsze ogniwo tym większa sprawność. Dlatego też technologie polikrystaliczną (podobnie jak monokrystaliczną) stosuje się głównie w stacjonarnych systemach zasilania, do zabudowy trwałej.

więcej
 
Moduły Amorficzne

    Zasada budowy paneli amorficznych jest inna niż w przypadku paneli mono i polikrystalicznych. Polega ona na osadzaniu cieniutkich warstw krzemu (ok. 2 mikrony) na powierzchni innego materiały, np.

więcej