do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Pomoce dydaktyczne OZE dla szkół
Zespół Szkół w Staszowie

    W 2015 roku wyposażyliśmy Zespół Szkół w Staszowie,  w zestawy instalacyjne OZE. W skład tych zestawów wchodzą: instalacja solarna kolektorów do ogrzewania wody użytkowej oparta na kolektorze rurowym z pompą ciepła zainstalowaną w kołnierzu rewizyjnym, instalacja solarna do ogrzewania ciepłej wody użytkowej z kolektorem płaskim i pompą ciepła zainstalowaną w wężownicę, instalacja fotowoltaiczna z modułami mono- i polikrystalicznymi (on grid), instalacja fotowoltaiczna z modułami mono- i polikrystalicznymi, akumulatorami i pionowym generatorem wiatrowym (off grid).

Ponad to szkoła zamówiła dodatkowe elementy jak kolektor płaski, próżniowy rurowy, moduł fotowoltaiczny, moduł fotowoltaiczny na giętej folii z kontrolerem i wyświetlaczem, aby można było odczytywać wskazania produkowanego prądu.

Wykonaliśmy również na zamówienie szkoły instalację solarną do ogrzewania ciepłej wody z fotowoltaiką na mobilnej platformie. Instalacja ta jest w pełni nie zależna od źródeł energii i wody. Pomysłodawcą takiego zestawu był Prezes firmy JANPOL, Pan Jan Falkowski.

Pomoce w tych szkołach będą służyły młodzieży do nauki montażu takich instalacji, jak również do zdania egzaminu kończącego edukację w tych szkołach.